Nasza baza na dzisiaj to:

2150 dodanych CV

3259 ofert pracy

Bauma

Jeszcze kilka lat temu gdy była mowa o Baumie, było wiadomo, że chodzi o targi maszyn budowlanych w Monachium.

Dziś nie jest to już takie oczywiste. Targi Bauma, poza główną imprezą w Niemczech, odbywają się też w Chinach, RPA i Indiach. Teraz trzeba więc uściślić, o której Baumie mowa.

Do imprez Baumy dołączyły jeszcze jedne wielkie targi budowlane – moskiewskie. Messe München – firma będąca organizatorem Baumy – kupiła CTT Expo od prywatnej rosyjskiej firmy wystawienniczej Media Globe LLC. Jeszcze nie wiadomo, czy CTT zmieni nazwę na Bauma Russia. Wydaje się nie do pomyślenia, by Messe München nie skorzystała z okazji do dalszego rozprzestrzeniania marki Bauma. Może przyjmie nazwę Bauma CTT Russia lub coś w tym rodzaju, by nie stracić ciągłości marki?

Messe München twierdzi, że był to największy i najważniejszy zakup w historii firmy, cementujący jej pozycję jako "czołowego światowego organizatora targów budowlanych".

Targi CTT odbywały się w Moskwie rokrocznie od 2000 r. W zeszłym roku uczestniczyło w nich 700 wystawców na powierzchni 54 tys. metrów kwadratowym w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym Krokus Expo. Targi CTT są znane jako piąta co do wielkości wystawa maszyn i urządzeń budowlanych na świecie, choć mają znaczenie przede wszystkim dla rynku rosyjskiego, nie zaś międzynarodowego. 90% z 26904 odwiedzających zarejestrowanych w 2015 r. pochodziło z Rosji.


Ten rok nie był jednak pomyślny dla CTT z powodu sytuacji gospodarczej w Rosji. W latach 2013 i 2014 przyjeżdżało ponad 1000 wystawców, którzy zajmowali prawie 100 tys. metrów kwadratowych, a liczba odwiedzających dochodziła za każdym razem do 36000. Jednakże mimo spadku zainteresowania targi odnotowały zysk nawet w 2015 r.

Klaus Dittrich, prezes zarządu Messe München mówi: "CTT to wydarzenie o międzynarodowej renomie. Stanowi idealny dodatek do naszej globalnej grupy targów maszyn budowlanych. Z monachijskimi targami Bauma na czele oraz naszymi imprezami w Szanghaju, New Delhi, Johannesburgu i w przyszłości w Moskwie mamy ponad 50% udziału w rynku światowym.

Właściciel Media Globe, Aleksiej Striganow, będzie partnerem Messe München w Rosji jako udziałowiec nowo założonej firmy.

Trzeba podkreślić, że targi Bauma w Indii i RPA stanowią joint venture z Conexpo-Con/Agg, wielkimi amerykańskimi targami należącymi do Amerykańskiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn.

Oczywiście monachijska Bauma pozostaje największą i najważniejszą spośród tych wystaw. Bauma to największe światowe targi budowlane, o powierzchni wystawienniczej przekraczającej 600 tys. metrów kwadratowych (czyli 60 ha lub 86 standardowych boisk piłkarskich) i liczbie odwiedzających dochodzącej do pół miliona.

Zakup CTT oznacza, że zespół Messe München przez najbliższe kilka miesięcy będzie bardzo zajęty, gdyż targi w Monachium są zaplanowane na 11-17 kwietnia, a CTT w MoskwieB

Go to top