Nasza baza na dzisiaj to:

2150 dodanych CV

3259 ofert pracy

Co nowego na rynku najmu

 

Z początkiem września, jak zazwyczaj, ruch na rynku najmu przybiera na sile. To okres intensywnych poszukiwań lokali do wynajmu przez studentów – wszak rok akademicki rozpocznie się niebawem. Największe koszty związane z najmem poniosą osoby studiujące w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

 

 

 

Znacznie niższe koszty wynajmu czekają nas w takich miastach jak Toruń, Białystok, Zielona Góra, Łódź czy Bydgoszcz. Przykładowo miesięczna cena za wynajem kawalerki wynosi 1580 zł w Warszawie, 1200 zł w Krakowie i Wrocławiu, 880 zł w Zielonej Górze i 790 zł w Toruniu. Jak widać, różnice cen są znaczące. Zaznaczmy, że podane sumy odnoszą się do cen ofertowych, które często nie zawierają opłat za media.

 

Przy niewielkim budżecie, warto poszukać współlokatorów i zdecydować się na dzielenie z nimi mieszkania wielopokojowego. Przykładowo w Warszawie za lokal dwupokojowy zapłacimy średnio 2300 zł miesięcznie, za trzypokojowy 3050 zł, a za czteropokojowy 4000 zł. Jeśli zestawimy te ceny z miesięczną kwotą, jaką przeciętnie trzeba wnieść za kawalerkę (1580 zł), okaże się, że przy podziale kosztów za mieszkanie o większej liczbie pokojów na jedną osobę przypadnie suma mniejsza nawet o około 500 zł.

 

Jak wynika z przeprowadzonego w sierpniu przez portal Domy.pl badania, do najbardziej popularnych mieszkań należą lokale dwupokojowe. Na drugim miejscu potencjalni najemcy szukają kawalerek, a następnie mieszkań o trzech pokojach. Niezwykle rzadko respondenci deklarowali chęć wynajęcia lokum o większej liczbie pokojów.

 

Okazuje się, że zazwyczaj doświadczenia związane z wynajmem mieszkania są pozytywne zarówno u właścicieli, jak i najemców. Obydwie grupy zatem bez większych obaw podchodzą do zawierania kolejnych transakcji. Według sierpniowego badania przeprowadzonego przez portal Domy.pl niemal 90% klientów na najem ocenia swoje dotychczasowe doświadczenia z właścicielami bardzo dobrze lub dobrze. Zaledwie około 10% z nich sytuację związaną z najmem wspomina negatywnie.

 

 

 

Go to top